Podwójna macica a planowanie ciąży

Jest podejrzenie że mam podójną macicę. Czy rzeczywiscie moge przez to mieć bardzo duże problemy z zajściem w ciąze i jej donoszeniem? Mam 27 lat, na razie nie planuję dzieci, co w moim przypadku z antykoncepcją hormonalną? Stosując ją całkowicie pozbawiam siebie możliwosci zajścia w ciąże za kilka lat?

Piotr Pilarski

Konieczne jest wykonania badania USG aby przekonać się jaki jest stopień rozdwojenia. Czy to jest macica dwurożna czy rzeczywiście są one dwie. Na pewno w znacznym stopniu utrudnia a nawet może uniemożliwić zajście w ciążę. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie ma na to wpływu.

Pozdrawiam.