Podwyższony cukier we krwi i nadwaga u 39-latki

dobry wieczor, mam pytanie zwiazane z cukrzyca.od jakiegos czasu mierze sobie poziomcukru we krwi,rano jest on zawsze powyzej 200pozniej 2odz po posilku spada do170,150,czytam objawy cukrzycy izastanawiam sie czy powinnam iisc do lekarza na konkretne badania,czytam objawy cukrzycy typu2tylko ta znaczna nadwaga mi sie nie zgadza.do tego od jakiegos czasu mam przewaznie zimne stopy,prosze mi powiedziec co powinnam zrobic, dziekije za rade, pozdrawiam

W chwili obecnej coraz częściej wykrywane są przypadki cukrzycy typu 2. Intensywny tryb życia, zbyt mała aktywność fizyczna, nadmiar produktów typu fast-food i słodyczy oraz nadwaga mogą przyczyniać się do rozwoju cukrzycy typu 2. Jeśli choć jedna przyczyna z wymienionych powyżej dotyczy Pani, proszę udać się do lekarza rodzinnego który zleci badania poziomu cukru. Tylko w ten sposób rozwieje Pani swoje wątpliwości a jeśli wynik potwierdzi obawy będzie mogła Pani jak najszybciej wprowadzić zmiany do diety (zalecana dieta o niskim indeksie glikemicznym dla osób z cukrzycą typu 2) i zwiększyć w miarę możliwości i braku przeciwwskazań aktywność fizyczną. Pozdrawiam www.dietifit.pl