Pominęłam 2 tabletki w 2 tygodniu - jakie jest ryzyko ciąży?

Biorę tabletki od 8 lat. Zapomniałam wziąć 7 i 8 tabletkę. Wcześniej - 6 dnia brania doszło do stosunku. Jakie jest ryzyko ciąży? Pominięte tabletki wzięłam 9 dnia i dalej kontynuuje branie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pominięcie 2 tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu zdecydowanie obniża skuteczność antykoncepcji. W takiej sytuacji wymagane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez kolejne 7 dni. Ponieważ jednak do stosunku doszło dzień przed zapomnianymi tabletkami, stąd należy liczyć się z możliwością, iż doszło do zapłodnienia.
Proszę zatem wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek.