Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej a rozpoczęcie kolejnego blistra

jestem w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych artizia. w 3 tygodniu ich zażywania (2 bądź 3 dni temu- niedziela/poniedziałek) nie wzięłam tabletki. współżycie miało miejsce ostatni raz w sobotę poprzedzającą te dni. czy mam się obawiać o możliwość zajścia w ciążę? i co zrobić by do tego nie doszło? wyczytałam, że należy wziąć od razu po zakończeniu opakowania kolejne pudełko, bez 7 dniowej przerwy. czy w tym okresie można współżyć? bardzo proszę o odpowiedź. dziękuję z góry i pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli będzie Pani kontynuowała stosowanie tabletek bez przerwy na krwawienie to ochrona przed ciążą zostanie zachowana. Dokładny schemat postępowania w przypadku pominięcia tabletki zawarty jest w ulotce dla pacjenta.