Poziom monocytów i eozynofili oraz chelesterolu a możliwość wystąpienia choroby

Witam! Czy monocyty na poziomie 10,9 , eozynofile 7,3 i cholesterol 234 mogą świadczyć o chorobie???

Witam. Skrajnie mało danych. Jeśli mówi pani o wartościach procentowych, reszta parametrów morfologii krwi (w tym wartości bezwzględne monocytów I eozynofili) to do rozmoazu krwi bym się nie przyczepiał. Jeśli chodzi o cholesterol jest on troche podwyższony, nie znamy poziomu LDL niestety. Jeśli badania dotyczą pPani zalecam na pewno zmianę diety na uboższą w tłuszcz oraz zwiększenie wysiłku fizycznego

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony cholesterol bez wątpienia wymaga zmiany diety. Proszę zatem zwrócić uwagę na to jak się Pani odżywia oraz postarać się jeść wg zasad zdrowego odżywiania. Podane parametry morfologiczne są nieco podwyższone - wymagają jednak oceny w kontekście pełnej morfologii.