Problem z chodzeniem po podniesieniu ciężaru

Dzień dobry. Mam mały problem . Godzinę temu podnosiłem ciężki przedmiot . Coś mi strzeliło i nie mogę za bardzo chodzić. Podczas kaszlu bolą mnie plecy i klatka. Leżąc na podłodze nie mogę zgiąć nóg do tułowia. Jedyna pozycja w której ból jest do wytrzymania to na płasko na podłodze. Wziąłem tabletkę Dicloduo combi. Co mogę zrobić ? Karetki w dobie coronavirusa wolałbym nie wzywac...

Redakcja abcZdrowie

Witam, problem z nadwerężeniem kręgosłupa podczas wysiłku fizycznego jest niestety częstą przypadłością. Szczególnie bolesna dolegliwość to tzw. wypadnięcie dysku, o czym może Pan przeczytać w materiale: https://portal.abczdrowie.pl/wypadniecie-dysku-etiologia-objawy-sposoby-leczenia. Czasami jest to pierwszy sygnał, że należy zadbać o kręgosłup. Należy pamiętać o właściwym schylaniu się i równomiernym rozkładaniu ciężaru, który podnosimy. Takie zachowanie pomoże uniknąć urazów w przyszłości. W tym momencie być może wystarczy odpoczynek oraz rozgrzewające kąpiele lub kompresy oraz środki przeciwzapalne. Można również spróbować zastosować okłady z octem jabłkowym. Po szczegółową recepturę odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-bol-kregoslupa. Jeśli ból nie ustąpi lub nie zmniejszy się w najbliższym czasie albo będzie się nasilał, proszę skontaktować się z lekarzem POZ, który będzie mógł ocenić skalę problemu i wdrożyć ewentualne leczenie lub diagnostykę. W przyszłości natomiast warto pomyśleć o fizjoterapii. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.