Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wskazana jest kontrola endokrynologiczna i skorelowanie wyników badań hormonów tarczycy z dolegliwościami oraz morfologią krwi. Pani TSH mieści się w normie, która mówi, że im bliżej dolnej granicy normy, tym lepiej w przypadku młodych kobiet. Z kolei zaniżone parametry fT3 i fT4 mogą wskazywać na szereg nieprawidłowości – w tym na niewłaściwie leczoną chorobę Gravesa-Basedowa oraz autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, czyli chorobę Hashimoto. Więcej o tych schorzeniach w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/tarczyca-hashimoto-przyczyny-objawy-leczenie-dieta oraz https://portal.abczdrowie.pl/choroba-gravesa-basedowa.

W przypadku prawidłowego niskiego stężenia TSH i niskich wartości dla fT3 i fT4 należy rozważyć także mniej oczywiste choroby – np. tzw. zespół niskiej trójjodotyroniny (co ciekawe, nie ma związku z nieprawidłową czynnością tarczycy) czy niedoczynność tarczycy pochodzenia ośrodkowego, a nawet depresję. Proszę zapoznać się z materiałem dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niskie-tsh-przyczyny-znaczenie.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/przysadka-mozgowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty