Prośba o interpretację wyniku z badania endoskopowego gastroskopii

Bardzo proszę o intrepretację wyniku z badania endoskopowego gastroskopii. Do lekarza mam za 3 tygodnie i zastanawiam się jak wypadło moje badanie. Przełyk: Endkoskopowo w granicach normy. Wpust prawidłowo napięty. Żołądek: Motoryka prawidowa. W żołądku obecna jasna wydzielina bez domieszek patologicznych. Śluzówka dna - bez zmian. Śluzówka trzonu - bez zmian. W antrum śluzówka zmieniona zapalnie, obecne nadżerki kompletne. Odźwiernik symetryczny drożny. Pobrano materiał na test urazowy w kierunku Hel. Pylori Pobrano materiał na badanie hist pat - ilość butekek: 2 , ilość wycinków: 2 Dwunastnica: Opuszka - bez zmian. Część zaopuszkowa - bez zmian Wnioski: Gastritis Erosiva test ureazowy w kierunku Hel. Pylori: dodatni Wynik badania hist. pat. za 3 tygodnie Z góry dziekuje za pomoc Agnieszka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik Pani badania wskazuje na chorobę wrzodową żołądka współistniejąca z obecnością bakterii Helicobacter pylori. Zalecane wydaje się włączenie leczenia za pomocą inhibitorów pompy protonowej oraz złożonej antybiotykoterapii. Proszę o konsultację z lekarzem kierującym Panią na badanie i ustalenie odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam.