Przeciwwskazania do leczenia SM

Mama w 2004 roku przeszła operacje usunięcia pheochromacytoma nadnercza lewego. W 2005 roku przebyła poza gałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Od 2012 roku leczy się na neuralgię popółpaścową. MR głowy wykazało w obu półkulach mózgu rozproszone ogniska o charakterze demielinizacyjnym. Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa uwidaczniając liczne rozproszone zmiany o charakterze demielinizacyjnym. Czy to prawda, że wcześniejsza operacja jest przeciwwskazaniem do zakwalifikowania mamy do leczenia SM?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
To zależy od rodzaju leczenia. Wskazana jest konsultacja u neurologa, który oceni jaki rodzaj leczenia będzie dla mamy korzystny.