Przekrwienie żołądka w okolicy antrum

gastroskopia robiona 2lata temu -.przełyk w odcinku dystalnym mleczny.linia z ok 1cm nad górną granicą fałdów żołądkowych,żołądek poddaje się insulfacji powietrza-błona sluzowa żołodka w okolicy antrum przekrwiona.odzwiernik kształtny,swobodnie przepuszcza aparat. refluksowe zapalenie przełyku,przepuklina wslizgowa zapalenie błony sluzowej żołądka-od tamtej pory przytyłam z 15kg-pokarm mi się unosi do gardła- jakby mi stał w przełyku-łykam czasem omeprazol,chce zajsc w ciąże-czy to bezpieczne

Jeśli chodzi o stosowanie omeprazolu : Podczas podawania dawki 80 mg/d w okresie porodu nie stwierdzono niekorzystnego działania na płód. Nie stwierdzono działania embriotoksycznego lub teratogennego. Ze względu na brak odpowiednich badań omeprazol można stosować w ciąży jedynie wówczas, gdy spodziewane korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Jednym słowem można brać jeśli to konieczne.