Przyczyny spóźniającego się okresu i bólu w podbrzuszu?

Witam, mam pytanie.
Już 2 tydz. spóźnia mi się okres. Dotychczas miałam regularne miesiączki, czekam i czekam i nic. Często odczuwam bóle w podbrzuszu, jakbym miała dostać miesiączkę. Robiłam oczywiście test ciążowy, wyszedł negatywny. Współżyłam zaraz po m-ce.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Miesiączka ma prawo pojawić się od czasu do czasu (np. raz na rok) z opóźnieniem lub w ogóle nie wystąpić nawet u całkiem zdrowej kobiety, niebędącej też w ciąży. Może tak się zdarzyć pod wpływem stresu, niedoboru snu itp. czynników. Z drugiej strony, jeśli ma Pani krótkie cykle, to mogła Pani zajść w ciążę w wyniku współżycia po miesiączce. Testy ciążowe z moczu bywają zawodne we wczesnym okresie ciąży. Może Pani w tej sytuacji odczekać jeszcze kilka tygodni, w czasie których, jeśli miesiączka się nie pojawi, wykona Pani kilka testów, albo też  już teraz udać się do przychodni i poprosić o badanie stężenia betaHCG we krwi- jest to test bardziej czuły niż ten z moczu, daje wynik pozytywny nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia. Jeżeli wykluczy Pani ciążę, a kolejne cykle również będą nieregularne, to konieczna będzie wizyta u lekarza i badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!