Przyjęcie jednej tabletki antykoncepcyjnej a zaburzenie gospodarki hormonalnej i dodatkowe krwawienia

Dzień Dobry, Zaraz po zakończeniu prawidłowego okresu zaczęły się kolejne plamienia, które przekształciły się w drobne krwawienia. Około 2 tyg wcześniej miałam robione usg, cytologię i wszystko jest w normie. Podczas okresu zażyłam tylko jedną tabletkę antykoncepcyjną i od razu odstawiłam całe opakowanie. Czy możliwe jest aby tylko jedna tabletka zaburzyła całą gospodarkę hormonalną co spowodowało dodatkowe krwawienie po miesiączce?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, iż zażycie tabletki hormonalnej miało wpływ na występujące dolegliwości. Nie można jednak tego wykluczyć. Wskazana jest wizyta u ginekologa.