Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Mężczyzna, 14 lat

Witam, mam pytnie. Od 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. 2 października zażyłam 2 tabletki leku przeciwbólowego w dawce 500 mg (przeziębienie). Jedna ok. godziny 17. druga o 22. i w ten sam dzień współżyłam z narzeczonym. W następnym dniu zażyłam tylko jedną, w godzinach wieczornych. W poniedziałek zażyłam ostatnią tabletkę, a popołudniu miałam juz lekkie plamienie. We wtorek również, a w środę dostałam normalnego krwawienia. Po krwawieniu z odstawienia miałam lekkie swędzenie przy wejściu do pochwy i białe upławy. Teraz mam dziwne bóle brzucha, nie potrafię opisać, tak jakby lekkie kłócie od czasu do czasu. Co to może oznaczać, czy może to być ciąża? Bardzo proszę o odpowiedź.

 Redakcja abcZdrowie 74
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście

Witam!

Jeśli zażywała Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z instrukcją na opakowaniu, nie pominęła Pani żadnej i przyjmowała je Pani w stałych porach, to prawdopodobieństwo tego, że zaszła Pani w ciążę jest bardzo, bardzo małe (około 1%). Paracetamol nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. To, co Pani opisuje wskazuje raczej na infekcję pochwy -  np. drożdżakami - która to jest często przypadłością kobiet, zwłaszcza tych przyjmujących środki antykoncepcji hormonalnej. Polecam wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam!

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500