Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego mam dziwne, serowate upławy?

Zaczęłam przyjmować leki antykoncepcyjne, jestem juz przy końcu 1. opakowania. Po ostatnich i pierwszych stosunkach bardzo swędzi mnie pochwa i wydobywa się z niej klejąca maź o barwie białej a nawet kremowej, przypomina często ser. Czym to może być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywane przez Panią doegliwości są charakterystyczne dla zapalenia pochwy (najprawdopodobniej na tle zakażenia grzybiczego). Powinna Pani udać się do ginekologa, który postawi dokładną diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie.
Zapalenia sromu i pochwy mogą być związane ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej albo rozpoczęciem współżycia. Zakażenia tego typu są dość powszechne u kobiet prowadzących aktywne życie seksualne (również tych nie stosujacych antykoncepcji).