Pseudomonas stutzeri - co to za bakteria?

Co to za bakteria Pseudomonas stutzeri i jak ją wyleczyć? Mam ją pod napletkiem i żadne typowe maści na nią nie działają. Proszę o podpowiedź, ale nie jakiś standardowym tekstem, że proszę pójść do lekarza, bo byłem już z tym u wielu. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli Pseudomonas stutzeri nie wywołuje u Pana objawów, a jedynie kolonizuje okolicę pod napletkiem, to nie powinien Pan się tym przejmować. Jeśli natomiast pojawią się zmiany skórne, swędzenie, ból, pieczenie lub zaczerwienienie, konieczna będzie antybiotykoterapia. Bakteria ta należy do gatunków oportunistycznych, co oznacza, że jej rozwój związany jest z obniżeniem odporności: poprzez infekcje wirusowe, choroby rozrostowe lub też cukrzycę. Dlatego przy dokuczliwych objawach konieczna jest wnikliwa diagnostyka.