Rezonans magnetyczny po radykalnej radiochemioterapii szyjki macicy

Proszę o interpretację kontrolnego rezonansu magnetycznego po radykalnej radiochemioterapii szyjki macicy - cytuję: "nie można wykluczyć niewielkiej pozostałości nacieku w lewym przymaciczu, tworzącej pasmowatą strukturę o wymiarach 18x10mm". Czy to może oznaczać zrost powstały po leczeniu (pół roku po zakończonym leczeniu), czy takie sformułowanie oznacza jednoznacznie niekompletne wyleczenie. Dodam,że w tym samym opisie stwierdzono całkowitą remisję guza pierwotnego. Dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik nie określa jednoznacznie, że obecna pasmowata struktura to naciek nowotworowy. Tak jak napisano w wyniku badania, nie można tego jednak wykluczyć. W celu potwierdzenia/wykluczenia rozpoznania być może konieczne będą dodatkowe badania. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który prowadzi Pani leczenie.