Schudnąć bez tabletek i specjalnych diet: czy to możliwe?

Masa ciała: 62 kg, wiek: 15 lat, płeć: kobieta. Tryb życia: większość czasu spędzam w szkole, żadko kiedy chodzę na spacery. Gram w tennisa, i uczęszczam na w-f (4h). Mój tata jest trochę grubiutki. Nie byłam u lekarza. 7.40: śniadanie: płatki, herbata, 10.05: drugie śniadanie: kanapka, 16.00: obiad. Po godzinie 16:00 słodkie przekąski. Mam alergię.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ze wzgledu na fakt, iż nie podałaś swojego wzrostu nie jest możliwe określenie prawidłowości masy ciała. Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę ze względu na to, że ciągle się rozwijasz. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości budowy swojego ciała powinnaś udać się do lekarza. Niezmiernie ważna jest nawet niewielka regularna aktywność fizyczna. Należy wystrzegać się słodkich przekąsek. Posiłki powinny być bogate w nabiał a także owoce i warzywa.