Skuteczność tabletki po przyjętej 60 h po stosunku

Witam. Mój problem wygląda następująco. Kochałam się z chłopakiem w nocy z 1 na 2 maja był to czwarty dzień po okresie, który dostałam 24.04.2010 r., niestety kochaliśmy się bez zabezpieczenia i po nie całych 60 godzinach ze względu na to, że był to majowy przestój zażyłam tabletkę E********. Teraz okres powinnam dostać normalnie, czyli 23.05 i niestety go nie ma. Skutków ubocznych po tej tabletce nie miałam żadnych, a i wygląda na to, że były to dni nie płodne. Martwię się troszkę, że nie ma tego okresu. Mam pytanie, czy duże są szanse, że mogłam zajść w ciążę i że tabletka nie zadziałała? Jak na razie nie mam odwagi zrobić testu ciążowego :( Proszę o pomoc, bo jest mi smutno strasznie i się stresuję :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęła Pani tabletkę w ciągu wymaganych 72 godzin. Jako że była Pani świeżo po miesiączce, krwawienie mogło nie wystąpić. Tabletka niewątpliwie miała wpływ na Pani cykl (zachwiała go), co mogło się przyczynić do opóźnienia wystąpienia kolejnego okresu.

Niestety, nie mogę z całą pewnością napisać, że nie jest Pani w ciąży. Powinna Pani wykonać test ciążowy i ewentualnie skontaktować się ze swoim ginekologiem.