Skutki za wcześnie zażytej tabletki

Witam. Mam 18 lat, od 6 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne s***. Niestety źle przeczytałam ulotkę i robiłam zbyt krótkie przerwy między ostatnią tabletka, a pierwszą z kolejnego opakowania (tzn. w piątek skończyłam zażywać, a za tydzień w piątek brałam pierwsza tabletkę). Czy taka przerwa obniża skuteczność tabletek? Czy kolejne opakowanie powinnam zażyć tak jak zażywałam czy tak jak powinnam zażywać?
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj, skrócenie okresu nie przyjmowania tabletek w czasie przerwy nie obniża skuteczności antykoncepcji, jednak najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowania zgodnie z zaleceniami i zachowanie odpowiedniego czasu odstępu pomiędzy kolejnymi opakowaniami.
Pozdrawiam!