Ślady w krwi i wrzody żołądka

Witam zauwazylam w ślinie nieduże ilości krwi. O czym może to świadczyć? Dodam że cierpię na wrzody żałądka Do jakiego lekarza powinnam sie udać ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza rodzinnego. po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Skoro cierpi Pani na chorobę wrzodową to radziłbym w tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Gdy wyniknie podejrzenie krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego zapewne konieczne okaże się wykonanie gastroskopii. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu. Często jednak nieduże ilości krwi w ślinie świadczą np. o jakimś niewielkim krwawieniu z jamy ustnej (dziąseł, języka - stany zapalne, mikrourazy).