Spożycie czosnku a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Dobry wieczór, czy zjedzenie trzech - czterech ząbków świeżego czosnku ok. 1,5 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej ma wpływ na poprawne działanie antykoncepcji?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak czosnek może wpływać na przyspieszenie metabolizmu tabletek antykoncepcyjnych a tym samym zmniejszać ich skuteczność. Proponuję przez około 1-2 tyg stosować dodatkowe metody zabezpieczenia.