Stosunek w pierwszym dniu brania tabletki

Od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne... wiem, że podczas tygodnia przerwy rownież jestem chroniona przed ciąża... W pierwszy dzień po tygodniu przerwy odbyłam z chłopakiem stosunek seksualny (rano) a potem przyjęłam normalnie tabletke (godz 17). Czy jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę? Proszę odpowiedzieć... z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Tabletki antykoncepcyjne chronią przed ciążą przez cały cykl, także w ciągu tygodniowej przerwy. Ryzyko zajścia w ciąże przy prawidłowo przyjmowanych tabletach jest na poziomie 0.2–1 (wskaźnik Pearla). Nie ma Pani powodu do zmarwienia, ale jeśli chce mieć Pani pewność proszę wykonać test ciążowy.