Szybkie pogarszanie się wzroku a praca przed komputerem i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 4 klasy podstawówki zaczął pogarszać się wzrok. W liceum przeprowadzono badania wzroku i określono krótkowzroczność oraz wadę -0,5dpt w lewym i -1,5dpt w prawym oku. Pogarszał się stopniowo. Obecnie minęły 3 lata po tych badaniach i mam wrażenie, że wzrok znacznie mi się pogorszył w krótkim czasie. Nie wiem jednak czy to wina komputera z którego często korzystam nie nakładając okularów czy jest to wina tabletek anty (stosuję 2 miesiąc). Czy możliwe jest, że to tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to możliwe, choć spędzanie czasu przed komputerem to z pewnością czynnik uszkadzający wzrok.