Trądzik i połączenie antykoncepcji z terapią przeciwtrądzikową

Witam,mam 23lata i nadal mam trądzik w dodatku mój nos oraz strefa "T" pokryta jest wągrami.Na twarzy,plecach i ramionach pojawiają się krosty,pod którymi jest jakiś płyn,lekko żółty nieco lepki.Bywają bolesne i utrzymują się kilka dni, nie jest jednak ich bardzo dużo.Czasami mam czystą skórę tydzień,a nagle wyskakuje kilka takich krost. Jako,że zmierzam brać pigułki,pomyślałam że może można by połączyć antykoncepcję z leczeniem skóry. Proszę o opinię. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wspomniane objawy u kobiet często wynikają z wahań hormonalnych. Sytuacja ta może poprawić się w trakcie stosowania antykoncepcji.

Sądzę, że uregulowanie cyklu bedziemiało dobry wpływ na cere. Należy jeszcze pomysleć o odpowiedniej pielegnacji domowej i zabiegach regulujacych wydzielanie sebum.
Zapraszam do odwiedzenia strony esteticanova.com.pl oraz do kontaktu i na konsultację.
Ewa Rybicka