Treningi i dzienne zapotrzebowanie na białko

Proszę o radę Ważę 55 kg i mam 165 cm ćwiczę 5-6 razy w tyg.po 30-50 min. w tym raz pływam 50 min (60 basenów), dodat.chodzę na spacery i gram np. w badmintona. Do tej pory spożywałam ok. 55 g białka dziennie, ale nie wiem czy to nie za mało ze względu na prawie codzienne treningi. Jem ok. 40 g tł., a węglow. różnie- ok150-230 g dziennie, staram się nie przekraczać 1500 kalorii. Chcę schudnąć ok 3 kg i wyrzeźbić ciało. czy wartości które sobie przyjęłam są ok?mam 27 lat.

Piotr Pilarski

Jest to bardzo mało kalorii na tak intensywne treningi. Sugerowałbym zwiększenie ilości z 1500 do 1800. Spowoduje to wolniejszą redukcje masy ciała jednak zmniejszy ryzyko zasłabnięcia. Proporcje białko/węglowodany/tłuszcze to 30%/50%/20%.

Pozdrawiam.