Trudności z zajściem w ciążę po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej przez 4 lata

Witam. Staram sie o dziecko z obecnym partnerem,jednak są male komplikacje. jestem po 4letnim stosowaniu antykoncepcji, teraz nie stosuje już od 1,5 roku, czy może to być powodem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani jaki rodzaj antykoncepcji Pani stosowała Trudno zatem ocenić czy ma to związek z problemami z zajściem w ciążę. Jeśli jednak już od półtora roku nie może Pani zajść w ciążę, sugeruję konsultację ze specjalistą zajmującym się problematyką niepłodności.