Ucisk z prawej strony głowy, ucisk w oku i nasadzie nosa

witam od okolo 3 miesiecy czuje co dwa lub trzy dni ucisk z prawej strony glowy ,ucisk w oku i nasady nosa i widze mroczki w oczach i zygzaki bylam u okulisty dno oka ok,cisnienie ok rtg zatok wszystko ok,co 2-3 M-CE mam pulsujacy bol w prawym oku trwa on jeden dzien ,jesli oczy mam zdrowe to czemu czuje ten ucisk w prawym oku i prawej stony glowy i nasady nosa ? i czy mozliwe ze to migrena ?okulist mowi ze mam objawy migreny, jesli tak to czemu widze te mroczki i zygzaki ?zyje w stresieod 3 -m

Lek. Katarzyna Szymczak

Mroczki i zygzaki mogą stanowić objawy aury migrenowej, był Pan u neurologa? Do rozważenia wizyta u laryngologa, tk głowy/ zatok.
Pozdrawiam

 Lek. Katarzyna Szymczak

Dzien dobry, opisywane objawy faktycznie najprawdopodobniej świadczą o migrenie, a mroczki i zygzaki są efektem zaburzeń naczyniowych towarzyszących atakowi. Objawy takie nazywamy aurą wzrokową. Konieczna jest dalsza diagnostyka neurologiczna. Pozdrawiam Józef Kałużny