Uciskający ból w okolicy mostka, puste odbijanie, nudności, trudności przy głębokim wdechu i niepokój

Mam 22 lata i co jakiś czas odczuwam nieprzyjemne dolegliwości - tępy, uciskający ból w okolicy mostka, puste odbijanie, nudności (nie prowadzące do wymiotów), przy tym - nieznaczne trudności przy głębokim wdechu oraz niepokój. Dolegliwości trwają zazwyczaj do kilku dni i samoistnie ustępują. Początkowo było wiązane to ze stresem na uczelni, jednak obawy występują też w momentach, kiedy nie denerwuję się. Nigdy nie miałam problemów kardiologicznych, stąd przypuszczenie refluksu. Proszę o pporadę

Magdalena StusiĹska

Jeśli to refluks proszę udać się do lekarza rodzinnego, przepisze leki i zleci modyfikację diety, lub w razie potrzeby skieruje do gastrologa.