Uprawianie sportu a mięśniaki macicy

Witam, stwierdzono u mnie mięśniaki macicy w badaniu ginekologicznym. Czekam na USG. Nie mniej lekarz określił, że są operacyjne. Ale najpierw seria badań potwierdzających. Aktywnie uprawiam sport - fitnes - brzuch uda pośladki, ogólnorozwojowy TBC oraz spinning - intensywna jazda na rowerze. Czy są jakieś przeciwwskazania w uprawianiu intensywnego sportu, po ewentualnej operacji - jak długo przebiega rehabilitacja (wiem indywidualna predyspozycje itd) i po jakim czasie (i czy w ogóle) będzie można wrócić do sportu. Mam 42 lata i 2 dzieci.

42 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Wszystko zależy od tego jaką drogą zostaną usunięte mięśniaki. Jeśli zostaną usunięte drogą pochwową lub laparoskopową, wyłuszczone lub usunięte z macicą to powrót do dotychczasowego trybu życia będzie mógł nastąpić już po 3-4 tygodniach. Jeśli niezbędne będzie otwarcie brzucha metodą klasyczną czyli otwarcie powłok brzusznych przez ich nacięcie to gojenie może być dłuższe o 2-3 tygodnie.
z poważaniem