USG jamy brzusznej - jak prawidłowo się przygotować?

Jak przygotować się do USG jamy brzusznej i do tego USG nerek (oba mam w ten piątek)? W jakim okresie czasu brać Espumisan (czy 2 dni przed badaniem 2 kapsułki 3 razy na dobę I rano w dniu badania 2 kapsułki?)? Czy przed badaniem wypić 6-8 szklanek niegazowanej wody? Czy modyfikować dietę 2 dni wcześniej jeśli nie wiem czy mam skłonność do wzdęć a i tak jem to, co mama mi zrobi? Od kiedy nie pić herbaty, Coli, soków itd.? I czy dzisiaj mogę zjeść w kinie wieczorem popcorn i wypić Colę? Przepraszam Za tyle pytań, ale naprawdę nie wiem.

Tak, espumisan na 2-3 dni przed badaniem i w dniu badania, nie ma potrzeby wypijania wody tuż przed badaniem, dieta tak powinna być lekkostrawna, bez pokarmów wzdymających na kilka dni przed USG