Ustanie krwawienia przy plastrach Evra

Witam, dwa dni temu nakleiłam pierwszy plaster Evra (po długiej przerwie nie stosowania- około 3 miesiące) Przez te dwa dni miesiączka była, taka jak zwykle, czyli ból brzucha, mocne krwawienie i skrzepy krwi, dziś jednak krwawienie ustało. Mój okres trwa zazwyczaj 5-6dni, a ten tylko 2. Czy to zasługa plastrów, czy mogę się obawiać, że wcześniej, gdy się zabezpieczałam jedynie prezerwatywami, zaszłam w ciążę? Z góry dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, raczej na pewno jest to zasługa plastrów niż możliwość, że jest Pani w ciąży. Zalecam obserwować swój cykl miesiączkowy i w razie wątpliwości zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam