W którym tygodniu ciąży usłyszę bicie serca dziecka na USG?

Witam, od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki w dniu umówionej wizyty u ginekologa minie równo 5 tygodni. Czy wstrzymac się z badaniem do 6 tygodnia ? W ktorym tygodniu usłyszę bicie serduszka dziecka?? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z byciem serca bywa różnie, jednak zwykle w badaniu USG można uwidocznić bicie serca płodu w okolicach 6 tygodnia.