Wcześniejszy okres - czy to normalne?

Witam, mam 23 lata, od prawie 2 lat z małą przerwą przyjmuję antykoncepcję hormonalną. Są to tabletki dwuskładnikowe. W 3. tygodniu przyjmowania tabletek, dostałam biegunkę (było to sporo ponad 12 h po zażyciu tabletki). Współżyłam 4 dni wcześniej. Obecnie jestem w czasie 7-dniowej przerwy. Zazwyczaj dostaję miesiączkę w 4 dniu przerwy, teraz dostałam już drugiego dnia. W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy mogło być to spowodowane wcześniej wymienioną biegunką i czy skuteczność antykoncepcji została zachowana, czy też muszę się przez 1 tydzień nowego opakowania dodatkowo zabezpieczać? Pozdrawiam
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli biegunka miała charakter jednorazowego luźnego stolca, to nie miała wpływu na ilość wchłanianych hormonów, a co za tym idzie na moment wystąpienia krwawienia. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek w normalny sposób, bez obaw o osłabienie działania tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam serdecznie!