Brunatne plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! 2 tygodnie temu odstawiłam tabletki Azalia, brałam je przez pół roku. Od tej pory kochałam się z mężem 2 razy bez zabezpieczenia (stosunek przerywany), mój problem polega na tym, że bardzo boli mnie podbrzusze i okolice krzyża. Od czasu odstawienia tabletek nie miałam okresu, a tym bólom podbrzusza towarzyszy brunatne plamienie. Co się dzieje, czy powinnam udać się do lekarza? Pytam, bo już przechodziłam zapalenie jajników obu. Miałam torbiel na jednym jajniku, potem dwukrotnie byłam w ciąży, a teraz nie wiem co się dzieje?

Pytanie zadane 06-07-2012r. o 04:15
lek. Anna Syrkiewicz porady udziela lek. Anna Syrkiewicz

lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

Porada eksperta

Witam! Opisywane dolegliwości niestety nie są na tyle charakterystyczne, by móc ustalić ich przyczynę bez przeprowadzenia badania ginekologicznego. Plamienia mogą być zarówno reakcją organizmu na obniżony poziom hormonów w surowicy krwi, jak i objawem infekcji, nadżerki, polipa czy torbieli. Jeżeli współżyje Pani regularnie, nie można również wykluczyć ciąży. Ze względu na wspomniane dolegliwości bólowe najbardziej prawdopodobne jest zapalenie dróg rodnych. W obecnej sytuacji wskazana jest konsultacja ginekologiczna, podczas której lekarz zbierze z Panią szczegółowy wywiad oraz przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne. Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! W ostatnim opakowaniu przy 23 tabletce wymiotowałam, więc stwierdziłam, że 24 nie wezmę...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Pomylenie tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Co się dzieje w przypadku pominięcia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w ostatnim tygodniu...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Zmiany w piersi - czy mogą być groźne?

Witam, mam 23 lata i od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, w związku z tym moja dr ginekolog...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Zwymiotowanie pierwszej tabletki po przerwie

Witam, mam następujący problem. Po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o stałej...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Plamienie jako pierwszy dzień krwawienia

Witam! Mam 17 lat, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zwykle miesiączka rozpoczyna...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Wymioty i dodatkowa tabletka antykoncepcyjna

Witam! Biorę tabletki Jasmin. Dziś jest 20 dzień bieżącego opakowania. Tabletki zażywam o stałej...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij