Co oznacza nietypowe plamienie międzymiesiączkowe?

Witam, od 2 miesięcy piję chińskie zioła na zapalenie pęcherza, walczę z nim od 10 miesięcy. Moje problemy zaczęły się tydzień po poronieniu. Robiłam posiew, wyszedł jałowy i w tym miesiącu od 15 dnia cyklu pojawiło się brązowe plamienie (to już tydzień). Nic mnie nie swędzi, troszkę tylko czuję dyskomfort w podbrzuszu. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Mieszkam w Anglii i tutaj nie mają ginekologów, dlatego też nie mogę się zbadać, zostaje mi tylko konsultacja z internistą, boję się, że to coś poważnego. 4 miesiące temu robiłam badania hormonalne i są w normie, USG też. Czy istnieje możliwość, że coś się zmieniło lub macica się oczyszcza - tylko w sumie to po czym? Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie! Plamienia międzymiesiączkowe są objawem niespecyficznym. Ich występowanie może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, występujących nadżerkach, polipach, ogniskach endometriozy oraz wielu innych. Ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości możliwe jest jedynie w trakcie badania ginekologicznego. Ze względu na brak dolegliwości dodatkowych (świąd, pieczenie, nieprzyjemny zapach) oraz niedawno przebyte poronienie najbardziej prawdopodobną przyczyną plamień są zaburzenia hormonalne. Plamienia pojawiające się w drugiej połowie cyklu najczęściej są objawem niedomogi lutealnej. Ze względu na brak informacji na temat poronienia i ewentualnie wykonywanych zabiegów nie jestem w stanie udzielić Pani odpowiedzi na temat samooczyszczania macicy. Ze względu na czas, jaki minął, jest ono jednak bardzo mało prawdopodobne. Na koniec chciałabym również zauważyć, że spożywane przez Panią chińskie również mogą mieć wpływ na Pani gospodarkę hormonalną. Mogą być zatem przyczyną opisywanych dolegliwości. Warto zrobić przynajmniej kilkudniową przerwę w ich stosowaniu. Pozdrawiam