Wybuchy złości i płaczu u 2-letniej córki

Witam, mam problem z córką (2 lata 10 miesięcy). Od niedawna jest bardzo wybuchowa, złośliwa i uparta. Zaczęło się to w momencie kiedy zaczęła przyjmować jod w tabletkach (podejrzenie niedoczynności tarczycy) oraz pożegnała smoczka. Ze smoczkiem pożegnała się dosyć szybko. Po ok 4 dniach już o nim nie wspominała przy zasypianiu. Dzisiejszy wybuch złości i płacz trwał prawie 1h. Posikała się, nie dała się dotknąć. Jak reagować w takich sytuacjach? mówienie do niej jeszcze bardziej ją irytuje.

Należałoby wyjasnić sprawę tarczycy, ewentualnie skonsultować się z psychologiem. jesli pozostałe przyczyny zostaną wykluczone dobrze jest w takiej sytuacji zapewnić poczucie bezpieczeństwa dziecku ale nie specjalnie reagować, mozna przytulic bez nawiązywania kontaktu wzrokowego i słownego, próbować nie reagować, po wybuchu przytulić pocałować powiedzieć córce, ze bardzo ją Pani kocha ale nie będziecie reagować na złość, próby rozmowy podejmujemy po wybuchu nie w trakcie. W miarę możliwości proszę zachować spokój, nie krzyczeć, nie okazywać zniecierpliwienia :)
Pozdrawiam i powodzenia :)

Koniecznie proszę skonsultować podawanie jodu z pediatrą. Wskazówki wychowawcze zawarła w wypowiedzi przedmówczyni.

Witam. Jeśli wyraźnie zauważa Pani, że córka zmieniła zachowanie po podaniu jodu, to najrozsądniej byłoby porozmawiać ze specjalistą o zasadności podawania jodu, być może są inne środki, a być może leczenie nie jest teraz tak konieczne. Zawsze można konsultować się z kilkoma specjalistami i poznać ich opinię. Przypuszczam tez, że upartość i złośliwość nie pojawiły się u córeczki nagle. Zachowanie dziecka są reakcją na otoczenie. Być może z czymś się nie zgadza. proszę wczuć się w jej potrzeby. A poza tym u 3latków tego rodzaju zachowanie jest normą. To okres poszukiwania autonomii, odrębności, sprawdzania własnych sił. Warto poczytać o prawach rozwojowych, na rynku jest multum dobrych opracowań typu jak wychowywać 3latka, 5latka itd.