Wyciek z piersi przy badaniu mammograficznym - co to może być?

Witam,

gryzie mnie jedno pytanie i nie wiem kogo się doradzić. Moja mama była na badaniu mammograficznym i przy badaniu pani doktor jej zapytała, czy wie, że ma wyciek z piersi. I teraz moje pytanie: czy to jest nie daj Boże nowotwór, że moja mama ma wyciek z piersi czy to tylko jakiś nie groźny guzek? Moja mama ma 43 lata i czuje się dobrze, tylko niepokoi się wynikiem mammografii i chciałabym rozwiać jej obawy.

Pozdrawiam, czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wyciek z piersi, w sytuacji kiedy kobieta nie jest w ciąży lub nie karmi piersią, jest zazwyczaj wynikiem zaburzeń hormonalnych, które można skutecznie leczyć. Czasami przyczyną wycieku jest łagodny guz piersi, tzw. brodawczak. Wtedy wyciek z piersi zazwyczaj ma kolor brunatny. Bardzo rzadko wyciek ma związek z nowotworem złośliwym piersi, więc proszę nie martwić się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie