Wykonanie testu beta-HCG w godzinach popołudniowych

Witam. Czy godzina popołudniowa (16:00 pobieranie krwi do badania) wpływa na wynik testy beta HCG? Pani w laboratorium powiedziała mi, że już dwie lub trzy doby po stosunku ten test jest w stanie wykryć ciążę, ponieważ wynik jest podwyższony. Czy to prawda?

Spojrzenia Pani laborantki było nazbyt optymistyczne, bowiem w tym czasie dopiero w rozwijającym się zarodku można znaleźć występowanie mRNA dla gonadotropiny kosmówkowej, a sam hormon w surowicy, przy obecnych metodach badawczych - odrobinę później