Czy taki wynik bety jest w tej sytuacji możliwy?

Witam. Czy podczas przyjmowania granulek homeopatycznych hcg jest możliwość, że podczas badania z krwi beta hcg wyjdzie mi dodatnie mimo braku ciąży? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie zawsze podwyższone beta hCG świadczy o ciąży. Natomiast homeopatia raczej nie powinna mieć większego wpływu na podniesiony poziom hormonu. Jeśli mowa o lekach, to wpływ na poziom gonadotropiny kosmówkowej ma zażywanie fenotiazyny, chloropromazyny i prometazyny oraz leków zawierających w swym składzie właśnie gonadotropinę kosmówkową. Niestety należy wiedzieć, że podniesiony poziom beta hCG pojawia się również w przypadku niektórych nowotworówżołądka, trzustki, wątroby czy jelita, a także jajników lub macicy. Więcej przyczyn nieprawidłowego wyniku testu ciążowego w tej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego. Jeśli wykonała Pani badanie na oznaczenie poziomu beta hCG z krwi i wynik jest podwyższony, proszę to niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Więcej o gonadotropinie kosmówkowej i testach na oznaczenie jej poziomu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.