Wykrycie gruczolakowłókniaków a implanty podskórne

Witam, Jakiś czas temu zostały u mnie wykryte 2 trzy centymetrowe gruczolakowłókniaki . W niedługim czasie będę miała je usuwane (początek października). Chciała bym zacząć stosować antykoncepcję długoterminową, implant podskórny (skład: progestagen). Bardzo mi zależy aby zastosować tą metodę jeszcze w sierpniu lub we wrześniu. Z związku z tym chciała bym się zapytać czy są jakieś przeciwwskazani? Czy powinnam zbadać poziom hormonów? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przeciwwskazania: Krwawienie z pochwy nieznanego pochodzenia, poronienie zatrzymane, ciąża pozamaciczna, Nowotwór lub podejrzenie nowotworu piersi lub dróg rodnych. Zaburzenia zakrzepowo-zatorowe lub ciężkie zakrzepowe zapalenie żył, zarówno czynne jak i przebyte w przeszłości. Ciężkie zaburzenia czynności lub choroba wątroby. Przed zastosowaniem radziłabym skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam