Wynik badania MR barku prawego

Wynik badania MR barku prawego: Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawie barkowo-obojczykowym z jego podwichnięciem.Głowa kości ramiennej ustawiona ok.6mm od wyrostka barkowego i ok. 9mm od wyrostka kruczego. Ś.m. podgrzebieniowego bez uchwytnych zmian, Ś.m. nagrzebieniowego o zmienionej strukturze i niejednorodnym sygnale z zachowaną ciągłością. Ś.m. podłopatkowego pogrubiałe, o podwyższonym sygnale z zachowaną ciągłością. Torebka stawowa w części przedniej pogrubiała. Co to znaczy?

Aleksander Ropielewski

Mam za mało informacji odnośnie stanu klinicznego. W wyniku urazu dosżło do podwichnięcia stawu obojczykowo-barkowego i uszkodzenia struktur mięśniowych go stabilizujących. Najpewniej wystarczy unieruchomienie i odciążenie stawu z późniejszą rehabilitacją, w celu wzmocnienia mięśni stożka rotatorów i uniknięcia nawrotu kontuzji. Sugeruję kontakt z ortopedą.