Wynik badania TK klatki piersiowej u 59-latki

Badanie TK kl. pier.Śródpiersiu nie stweirdza się istotnych zmian patologicznych Węzły chłonne nie- powiększone Obraz narządów śródpiersia w granicach normy.Wobrębie narządów śródbrzusza stwierdza się pojedyncze zmiany ogniskowych być może o charakterze torbieli w wątrobie.śledziona nie wykazuje istotnych zmian patologicznych.W zobrazowanej części kośćca nie nie uwidoczniono również istotnych patologi.Mam bóle w klatce piersiowej,kute bóle głowy,bóle jamy brzusznej w nadbrzuszu podbrzuszu.

Dzień dobry,
Trzeba zróżnicować czy zmiany w watrobie rzerzywiście mają charakter torbieli, najlepszym badaniem byłoby USG w dobrym ośrodku klinicznym. Należy wykonać badania uzupełniające AFP, CEA, które pomogą zróżnicować czy zmiany nie mają charakteru nowotworowego. W badaniu nie oceniono trzustki, proszę zwrócić się do lekarza opisującego badanie z prosbą o opisanie trzustki. Proponuję zgłosić się na konsultację onkologiczną w Warszawie w centrum medycznym Magodent terminy są bardzo szybkie w ramach kontraktu z NFZ-ordynatorem jest doświadczony klinicysta.
pozdrawiam,
Iwona Manikowska