Wynik betaHCG a poronienie

witam. tydzień temu w poniedziałek robiłam badanie krwi, wynik hcg byl 10,2, dzień poźniej dostałam okresu (jak również wieczorem wypadło ze mnie coś w miarę dużego- cieżko opisac nawet jak to wyglądało) okres trwał 7 dni, w kolejny dzień powtorzyłam hcg i wynik byl juz 0,1. czy to poronienie? i czy musze isc do lekarza??dodam że dobrze się czuję nic mnie nie boli, jedynie dokucza mi czasami parcie na pecherz i robie kilka kropelek z bolem, ale dziwnie bo nie codziennie.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, mogło dojść do poronienia samoistnego na bardzo wczesnym etapie.
Jeśli nie ma Pani żadnych dolegliwości pilna wizyta u ginekologa nie jest konieczna.
Jeśli lednak pojawiłoby się krwawienie w środku cyklu lub bóle brzucha, wtedy powinna się Pani skonsultować ze specjalistą.

Witam serdecznie. W tej sytuacji prawdopodobnie doszło do poronienia. Powinna udać się do lekarza, który po przeprowadzi bezpośrednie badanie. Zawsze w takim przypadku należy również zweryfikować czy w jamie macicy nie pozostały tkanki po ewentualnym poronieniu, które mogą spowodować stan zapalny.