Wyniki badań krwi 46-latki

Witam ! Odebrałam wyniki badań : OB 17 , Cholesterol 243 , AST 18 , ALT 11 .Mam 46 lat - kobieta .O czym mogą świadczyć takie wyniki , i jakie należy przeprowadzić badania ?. Dziękuję za odpowiedź

Milena Lubowicz

Ob jest niespecyficznym parametrem i wskazuje na możliwość przebycia infekcji. ASP i ALT mieszczą się w normie. Cholesterol jest podwyższony, na pewno konieczna jest dieta niskotłuszczowa i ograniczenie słodyczy. Można wykonać lipidogram żeby ocenić gospodarkę tłuszczową.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

podwyższony cholesterol świadczy o zwiększonym ryzyku powikłań zwrotowo-zakrzepowych. Podwyższone ob świadczy najczęściej o stanie zapalnym. Proszę zgłosić się z wynikami do lekarza kierującego.

Pozdrawiam.