Wysoka ilość trombocytów we krwi

witam. Mam problem z krwią a dokładnie to mam za dużo trombocytów we krwi. Prawie 3 lata mi się to utrzymuje a lekarz nie wie od czego to jest. urodziłam dziecko 3 lata temu i od tej pory mam taki problem. Miałam pobierany szpik kostny lecz tez nic nie wykryto. Anemii również nie mam. Moze dowiem się skąd to się wzięło i jak to leczyć bo lekarze rozkładają ręce. Dodam tylko ze leczę się w Anglii. proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.
W prawidłowych warunkach w organizmie dorosłego człowieka liczba płytek krwi wynosi od 150–400tys/μl, a średni czas ichprzeżycia to od 1 do 2 tygodni. Są najmniejszymi elementami morfotycznymi krwi, kształtu dyskowatego. Nie podała Pani wartości liczbowej płytek. Proszę o uzupełnienie pytania.