Wzdęcia i burczenie w jelitach podczas przyjmowania probiotyku

Witam Ostatnio miałem anginę i przyjmowałem antybiotyk przez 7 dni. Po zakończeniu kuracji po okresie około 1 tygodnia zaczęły u mnie występować biegunki i bóle brzucha . Lekarz zalecił przyjmowanie probiotyku i dietę Zastosowałem się do tego i w pierwszych dniach była poprawa , jednak po 2 dniach znowu zaczęły się wzdęcia i "burczenie" w jelitach . Czy to normalne zjawisko i powinienem dalej brać ten probiotyk ? Trwa to już około tygodnia. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po okresie dwóch tygodni nie jest to objaw prawidłowy, choć nie wykluczone, że wynika on z zaburzonej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu kilku najbliższych dni stosowania probiotyku warto zgłosić się do lekarza.