Wzięłam przez pomyłkę tabletkę o 12 godz. za wcześnie - czy byłam zabezpieczona?

Biorę tabletki codziennie o godz. 20. W poprzednim opakowaniu zdarzyło mi się przyjąć przez pomyłkę tabletkę o 8 rano i wtedy nie wzięłam już o 20, bo tej tabletki nie miałam.Wzięłam następnego dnia o 20 jak zwykle. Było to w 2 tygodniu przyjmowania tabletek. Po przerwie wystąpiło krwawienie i teraz biorę już następne opakowanie. Czy byłam zabezpieczona? Czy jest taka możliwość, że krwawienie wystąpiło, mimo tego że doszło do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,
nie pominęła Pani żadnej tabletki a wcześniejsze przyjęcie leku dotyczyło tabletki drugiego tygodnia to działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Przemawia za tym fakt wystąpienia krwawienia z odstawienia. Należy pamiętać, że krwawienia nie wyklucza w 100% ciąży. W Pani przypadku ryzyko ciąży jest małe. Jednak dla pewności proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam