Zabieg operacyjny przepukliny rozworu przełykowego

Witam!! Mam pytanie dot. operacji refluksu rozworu przełykowego. jaka jest skuteczność operacji i która metoda jest najlepsza? czytałem że w przypadku niepowodzenia metody stretta nie ma mozliości ponownego operowania. i jaki jest koszt takiej operacji (wszystkimi metodami, nie jestem ubezpieczony w Polsce) i czy po operacji mozna zaprzestac stosowania leków?

Piotr Pilarski

Z tymi pytaniami proszę zwrócić się do chirurga. Wszystko zależy od tego w której metodzie ma najlepsze wyniki oraz na podstawie badania lekarskiego która operacja w Pana przypadku będzie najskuteczniejsza.

Pozdrawiam.