Zaburzenia nastroju po stosowaniu środków psychoaktywnych

Witam, Mam 19 lat. W 2 gim zacząłem brać Na początku paliliśmy marihuanę po roku pod koniec gimnazjum zaczelismy palić dopalacze a także brać lekarstwa typu acodin i/lub antidol. Na początku liceum pierwszy raz spróbowałem fety i mefedronu.W drugiej liceum spróbowałem także lsd, grzybków oraz jeden raz kokainy. Nie biorę od 7 miesięcy lecz zmienilem sie. Jestem zamknięty, zwykle mam zly humor.Przestalem kontaktowac sie z ludzmi.Nic mi się nie chcę i nie potrafię juz rozmawiać z innymi.Pyscholog?

Rzeczywiście warto skonsultować się ze specjalistą. Używki typu narkotyków mogą (choć nie muszą!) uaktywniać niektóre choroby (np schizofrenię). Może to także oznaczać kryzys związany z odstawieniem substancji psychoaktywnej i potrzebie zbudowania swojej osobowości, tożsamości i relacji "na trzeźwo". W obydwu sytuacjach psycholog będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować wsparcie, leczenie.