Trazodon zamiast Mirtazapiny na bezsenność

Witam. Od wielu miesięcy zmagałam się z bezsennością, miałam problemy z zaśnięciem przez wiele godzin. Czasami nie spałam przez całą noc, a w ciągu dnia byłam nieprzytomna w pracy i ciągle ziewałam. Chciałabym zacząć przyjmować trazodon na sen zamiast obecnych leków. Od 2 miesięcy biorę mirtazapinę na bezsenność. Jednak z powodu strasznego tycia chciałabym przerzucić się na trazodon (Trittico). 1/3 tabletki trazodonu (Trittico) niestety nie pomaga na moją bezsenność i musiałam wrócić do Mirtoru. Czy powinnam odstawiać mirtazapinę stopniowo jednocześnie zwiększając dawkę trazodonu? Jak powinna wyglądać taka zmiana leku na trazodon, żebym równocześnie mogła zasnąć w nocy? Czy trazodon nie spowoduje gwałtownego przybierania na wadze? Nie chcę mieć nadwagi i nie mogę pozwolić sobie na ciągłe kupowanie nowych ubrań w innym rozmiarze. Czy większa dawka trazodonu pozwoli mi zasnąć i przespać całą noc?

Piotr Pilarski

Przy zmianie leku odstawia się poprzedni i w kolejny dzień przyjmuje się nowy. Nie ma w tym niczego niezwykłego.

Pozdrawiam.